Уже гарною традицією нашого славного колективу стало здійснення навчально-просвітницьких поїздок у мальовничі куточки нашої Батьківщини.
Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе».
     Кожен повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа.
    Саме з такою метою 19 червня 2024 року колектив Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області здійснив просвітницьку поїздку до історичних місць на Хмельниччині.
    Ми відвідали неоготичний шедевр Поділля – костел святого Йосипа Обручника у Підлісному Мукарові, що на Дунаєвеччині, який є однією з яскравих архітектурних пам’яток нашого регіону. Культова споруда є пам’яткою національного значення, популярною серед відвідувачів.
       Перший дерев’яний костел був збудований за кошти А. Готського у 1613 році, але вже в кінці XVII ст. храм зазнав руйнувань від турків. Новий костел із деревини звели у 1760 році, який проіснував майже 100 років, аж до початку зведення кам’яного храму. У 1859 році за ініціативи священника Базилія Шаха за кошти прихожан було розпочато будівництво нового мурованого костела з тесаного каміння, спорудження якого закінчилося через 13 років. Його було виконано у стилі пізньої неоготики. Після приходу радянської влади храм було зачинено, використовували його як склад, а потім як сільський музей. Богослужіння у храмі поновилися у 1989 році. Пізніше було здійснено реконструкцію храму, виготовлено вівтар, сповідниці, рами Хресної дороги та відновлено орган.
     Сьогодні костел св. Йосипа Обручника є діючим і у ньому на вихідні проводяться богослужіння.
Цікавою та захоплюючою виявилась екскурсія до водоспаду Бурбун, який розташований у каньйоні річки Бобрівка біля села Лисець Кам’янець-Подільського району. Чаруючий водограй, який впадає у бірюзове озеро та оточений величними деревами, квітучими й пахучими польовими травами, сформували райський куточок.
      Село Лисець завдяки участі у Всеукраїнському проєкті «Неймовірні села України-2019» обрано посольством Нідерландів для озеленення пагорба поблизу водоспаду Бурбун декоративними рослинами.
      Не менш цікавим та пізнавальним було відвідування святого джерела «Томашева криничка», яке знаходиться біля селища Сокілець. Воно існує ще з часів Галицького князівства та багате своїми краєвидами, цілющими джерелами, цікавими легендами й містичними історіями.
      Одна з них говорить, що святе джерело «Томашева криничка» названо на честь народного месника Томаша, який врятував Сокілець від турецької облоги.
      Вважається, що вода з цього джерела є цілющою. Під опікою Божої Матері біля нього вдячні нащадки обладнали купальню з джерельною водою та оточили її насадженими квітами. З цього місця відкривається панорама на неймовірної краси краєвиди.
       Колектив НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області щиро дякує за здійснену високопрофесійну екскурсію, незабутні враження та позитивні емоції Олександрові Романюкові, спеціалісту Туристично-краєзнавчого центру управління культури та туризму Дунаєвецької міської ради.
     Ми в захопленні від пізнаного та мріємо про наступну подорож рідним краєм!

Від admin