Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 31 жовтня 2024 року на базі Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького відбулося засідання обласної фахової секції педагогічних працівників економічних, офісних та ІТ професій, професій торгівлі з теми «Практичні аспекти формування професійної компетентності кваліфікованих робітників економічних, офісних, ІТ професій, професій торгівлі».
Захід об’єднав педагогів-фахівців, наполегливих та інноваційних, які прагнуть до професійного розвитку та впроваджують сучасні інноваційні технології в професійну підготовку кваліфікованих робітників.
У засіданні взяли участь 20 педагогічних працівників із 8 закладів професійної освіти області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з вищезазначених професій.
Засідання відкрила директорка Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького Олена Загіка, яка представила основні напрями діяльності та перспективи розвитку закладу. Адже саме цей заклад є потужним осередком із підготовки кваліфікованих робітників офісних, ІТ професій, професій торгівлі.
Методистки Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Інна Кирилюк та Галина Соленцова окреслили тенденції щодо розвитку людського капіталу в умовах війни, ключові цілі, задекларовані в Стратегічному плані МОН України до 2027 року.
Викладачка предметів професійної підготовки Людмила Керницька, майстриня виробничого навчання ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» Олена Воробйова поділились досвідом застосування цифрових інструментів, зокрема використання ШІ при підготовці кваліфікованих робітників.
Педагогині ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» Ірина Хоптяр та Світлана Терлецька презентували досвід використання сучасних технологій розвитку професійної компетентності здобувачів освіти з професії «Агент з постачання. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних». Не залишила байдужими присутніх активна руханка, проведена викладачками.
Зацікавив присутніх досвід Галини Максимчук, викладачки Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького, яка ознайомила з особливостями проведення навчальних ярмарків у підготовці кваліфікованих робітників професій торгівлі.
Позитивні враження отримали присутні від мінітренінгу, проведеного педагогинями ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького» Наталією Попіль та Ларисою Чорнобривою, які представили можливості використання кейс- технологій в контексті формування професійної компетентності здобувачів освіти, що навчаються за професією «Продавець продовольчих товарів».
Також під час засідання обговорено основні стратегії щодо забезпечення ефективної роботи обласної фахової секції.