Минулий навчальний рік став пілотним для закладів професійної освіти регіону у впровадженні навчальних програм від Junior Achievement. У 2023/2024 навчальному році до програми з підприємництва «Компанія» долучились 26 педагогів і понад 900 здобувачів освіти, що дозволило зробити важливий крок у розвитку підприємницьких навичок серед молоді регіону. Було засновано 30 мінікомпаній, до яких увійшли понад 200 здобувачів освіти.
Цьогоріч до програми вже долучилися 33 педагоги, які пройшли сертифіковане навчання від Junior Achievement Ukraine, а також понад 1600 здобувачів освіти. Розпочато процес створення мінікомпаній.
Одним із кроків до опанування підприємницької компетентності є участь учасників мінікомпаній та педагогів у «Таборі підприємництва». Цей захід, організований Junior Achievement, надає унікальну можливість здобувачам освіти за кілька днів інтенсивного навчання в онлайн та офлайн форматах отримати базові знання й здобути нові навички, вирішуючи практичні завдання за підтримки бізнес-менторів.
Для здобувачів освіти Хмельниччини цей Табір відбувся 11 листопада 2024 року в м. Хмельницькому. У заході брали участь понад вісімдесят здобувачів освіти та тридцять викладачів із 22 закладів професійної (професійно-технічної) освіти й одного закладу фахової передвищої освіти Хмельницької області.
У межах заходу для педагогів проведено тренінг «Фінанси та облік навчальної компанії», а для здобувачів освіти організовано мозковий штурм «Мистецтво продажів».
Також учні спільно зі своїми наставниками презентували бізнес-ідеї, які планують реалізувати в межах вивчення програми з підприємництва «Компанія», перед компетентним журі, до якого увійшли успішні підприємці регіону та представники НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.
Переможці конкурсу:
І місце здобула команда «BOTTLE-BROOM» ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» з бізнес-ідеєю переробки пластику на корисні продукти;
ІІ місце здобула команда «Glass Island» із Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка», яка запропонувала ідею виготовлення декору з переробленого скла;
ІІІ місце зайняла команда «FLUFFY» Шепетівського професійного ліцею, яка запропонувала виготовлення одягу для тварин.
Переможців нагороджено цінними призами, а команда, яка посіла перше місце, отримала додатково бізнес-консультацію від Мар’яни Оверчук, власниці компанії «Soap Stories» та членкині журі конкурсу.
Учасники табору зробили лише перший крок у розвитку підприємницьких компетентностей. Попереду на команди чекає реальна діяльність: організація роботи мінікомпаній, участь у віртуальних виставках, продаж продукції на ярмарках, участь найкращих команд у національному конкурсі та, можливо, у фестивалі підприємницьких ініціатив GEN-E.