Важливим напрямом діяльності Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області є методичний супровід професійного розвитку педагогів системи професійно-технічної освіти.
        Відповідно до графіка курсів підвищення кваліфікації з 28 квітня по 02 травня 2025 року проводиться ІІ етап курсів підвищення кваліфікації для викладачів загальноосвітніх дисциплін (суспільно-гуманітарного циклу) закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини.
       Навчальні заняття проводяться у змішаному форматі, а саме з 28 по 30 квітня у режимі онлайн, а 01 травня 2025 року за очною формою для слухачів підвищення кваліфікації здійснена педагогічна практика на базі Хмельницького професійного ліцею.
     Захід розпочався з вітального слова директора Григорія СТАНІСЛАВА та виступу методиста Ірини ІВАШКО, які презентували діяльність, напрацювання та здобутки освітнього закладу.
      Слухачі курсів підвищення кваліфікації відвідали Природничо-екологічний центр Хмельницького професійного ліцею, який представлений в експозиції окремими блоками: міжнародний та національний рівень охорони біорізноманіття; природно-заповідні території Хмельниччини; кам’яний літопис історичного розвитку планети Земля; рослинний та тваринний світ Хмельниччини; гриби Хмельниччини; адвентизація флори та фітоінвазія рослинного світу Хмельниччини; загроза побутового сміття; екоцид в Україні внаслідок військової агресії рф.
     Також слухачі курсів ознайомилися із контентом новоствореного електронно-освітнього ресурсу Природничо-екологічного центру.
      Під час педагогічної практики досвітом роботи щодо викладання загальноосвітніх дисциплін поділились Інна МАТВЄЙЦЕВА, викладачка української мови та літератури, англійської мови Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».
Галина Тимощук, методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, опрацювала із слухачами порядок визнання та облік результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, презентувала регіональні форми поширення кращого педагогічного досвіду.
         Водночас, викладачі суспільно-гуманітарних дисциплін закладів професійної освіти області мали змогу ознайомитися з музейною експозицією, присвяченої боротьбі за незалежність України з початку ХХ століття до сьогодення, та інноваціями, впровадженими у Хмельницькому професійному ліцеї.
         Висловлюємо щиру подяку директорові Хмельницького професійного ліцею Григорію СТАНІСЛАВУ та педагогічному колективу за можливість підвищити професійну компетентність педагогів системи професійно-технічної освіти на базі їхнього освітнього закладу.
        Бажаємо Ліцею процвітання, нових відкриттів, невичерпного ентузіазму, успіхів та натхнення у різноманітних дослідженнях, невичерпної енергії для реалізації успішних ініціатив!

Від admin