20 вимушених переселенців, які зупинилися у Хмельницькому, зараз опановують нові спеціальності. Роблять це на базі Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг. Для цього у центрі розробили короткострокові курси перепідготовки на безкоштовній основі за кількома спеціальностями.

Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг Євеліна Царьова.

Програмістка за фахом Наталя Каплун навчає дітей математики. Жінка родом з Донецька, з 2014 року проживала в Одесі. Наразі тимчасово переїхала у Хмельницький та прийшла навчитися професії кухаря, про яку давно мріяла.

«Ми спочатку робили опару. За технологією вона стояла кілька годин, а потім по рецептурі додавали інші інгредієнти. Далі ще раз замісили та поставили доходити, на зростання. А коли тісто дійшло до необхідної консистенції, наша команда його розподілила у формочки та поставила випікатись у пічку», – так про навчання розповіла переселенка з Одеси.

Оксана Гальченко з Миколаєва, за фахом бухгалтер. Її дитяча мрія – бути кондитером. І зараз, каже, має шанс втілити свою мрію в життя.

«Ми дуже вдячні, що нам надали змогу навчатися чомусь новому. Я відчуваю нагальну потребу приєднатися і бути патріоткою. Я прикрашатиму паску у патріотичних кольорах нашої країни. А іншу пасочку хочу зробити з біленькою шапочкою», – каже відвідувачка курсів.

За словами викладачки професійно теоретичної підготовки пекарні центру профосвіти Маї Зелінської, на курсах навчаються люди різного віку.

«Ми освоїли модуль з приготування дріжджового тіста опарним та безопарним способом. Вчора випекли паски й сьогодні їх оздоблюємо. Всі учні активні, стараються і дуже задоволені», – говорить викладачка.

В іншій аудиторії центру вчать кравців. Відвідувачка курсів з Миколаєва Євгенія Тираненко вчиться знімати мірки, кроїти тканину, і шити на швейній машинці.

«Я за фахом медсестра, і думала що нічого більше ніж працювати медсестрою я не вмію. Але тут все показують, все розказують, допомагають. Начебто виходить. Я не уявляла, що на таке взагалі здатна», – каже Євгенія.

Попри те, що курси на кравця короткострокові, програма різноманітна, розповідає старший майстер швейного відділення Тетяна Герасимчук.

«Тема – виготовлення спідниці. Далі виготовлення штанів, потім будуть вивчати виготовлення сукні. Навчились вони вже виготовляти фартушки», – розповідає майстриня швейного відділення.

Ауріка Самсоненко приїхала у Хмельницький з Охтирки. Прийшла на курси навчатись на перукаря.

«Ми вже вивчили структуру волосся, як воно відростає, які інструменти бувають, як їх дезінфікувати», – говорить відвідувачка курсів.

А ще дівчатами почали опановувати для себе нову професію – майстра манікюру. Світлана Тараненко з Миколаєва розповіла, чому обрала для себе ці курси.

«Ця професія завжди цікавила, тому що ми жінки, звикли за собою доглядати, і в такий час нелегкий теж потребуємо цього. Думаю, що надалі використовуватиму ці знання, адже вчитись новому ніколи не пізно», – говорить Світлана.

За словами директорки центру Євеліни Царьової, курси Хмельницького центру професійної освіти сфери послуг допомагають не лише адаптуватись на нових місцях вимушеним переселенцям, а й пройти перепідготовку та здобути нові професії.

«В навчальному закладі є відповідна навчально-технічна база. Наявний викладацький склад висококваліфікований. Розроблені програми до відповідних стандартів, комплексно методичне забезпечення, вже з врахуванням інноваційно-виробничих технологій за потребами роботодавців, і на сьогодні виявили бажання вчитися 20 осіб. За такими професіями: кравець, пекар, перукар і манікюрник», – каже Євеліна Царьова.

Додає, термін навчання на курсах два з половиною місяці. По закінченню слухачі отримають свідоцтво державного зразка.

Від admin