В умовах сучасних викликів та динамічного розвитку ринку праці, питання підготовки висококваліфікованих кадрів набуває особливої актуальності. Саме тому, з метою забезпечення аграрної сфери Хмельниччини, як провідної галузі регіону, якісними робітничими ресурсами, 11 квітня відбувся круглий стіл, присвячений налагодженню партнерства між освітою та бізнесом у контексті підготовки конкурентоспроможних фахівців для аграрного сектору.
До засіданні круглого столу долучились понад 50 учасників – представники органів влади, обласного центру зайнятості, профспілок, роботодавці, працівники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, а також директори закладів фахової передвищої та професійної освіти.
З вітальним словом до учасників зустрічі звернулися Сергій Тюрін, начальник Хмельницької обласної військової адміністрації, та Оксана Вжешневська, перший заступник начальника Хмельницької ОВА.
Олександр Пунда, директор Департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА, доповів про стратегію розвитку Хмельницької області та підготовку робітничих кадрів, зазначивши, що участь представників агропромислових підприємств Хмельниччини у даному конструктивному діалозі є надзвичайно важливою для формування комплексного підходу до вирішення цих питань.
Учасники круглого столу також заслухали інформацію Людмили Шевчук, директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, про законодавчу базу, яка регулює партнерство освіти і бізнесу у підготовці кваліфікованих робітників, ознайомилися з трендами проєкту Закону України «Про професійну освіту» та обговорили питання співдіяльності освіти і бізнесу. Було презентовано систему професійної освіти Хмельниччини з підготовки робітників-аграріїв для сільгоспвиробників та розвитку регіонального аграрного сектору. Зупинились на таких питаннях, як мережа ЗПО аграрного профілю, перелік професій сільськогосподарського спрямування, види підготовок, контингент здобувачів освіти за видами підготовок та їх працевлаштування, плановий випуск здобувачів професійних кваліфікацій для агровиробництв у 2025-2027 роках. Було актуалізовано питання щодо запровадження дуальної форми навчання в ЗПО, наведено перелік діючих навчально-практичних центрів та дільниць у ЗП(ПТ)О аграрного профілю, а також презентовано регіональне інформаційне освітньо-фахове середовище, яке є інформативним джерелом та включає інфраструктурні компоненти: вебсайт та ютуб-канал, профорієнтаційний портал професійної освіти Хмельниччини, платформу дистанційного навчання педагогів, електронну бібліотеку, 31 вебресурс обласних фахових секцій керівників та педагогічних працівників ЗПО.
Під час конструктивного діалогу учасники круглого столу обговорили нагальні проблеми щодо важливості здійснення моніторингу ринку праці для визначення потреб бізнесу у кваліфікованих кадрах, покращення якості освітнього процесу та його організаційних форм шляхом тісної взаємодії роботодавців із навчальними закладами, впровадження дуальної форми навчання, сучасних технологій сільського господарства.
Важливим аспектом зустрічі стало звернення роботодавців щодо необхідності розширення переліку професій для підготовки кадрів в аграрній сфері. Вони також наголосили на важливості оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної освіти сучасним обладнанням та технікою для розвитку аграрного потенціалу регіону. Окремо була відзначена вагомість спільних профорієнтаційних заходів для популяризації робітничих професій.
У рамках заходу відбулася церемонія нагородження. Очільник області вручив дипломи переможцям Шістнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2025» та відзначив учасників медалями: золотою – Заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Подільський професійний коледж» (номінація «Міжнародна діяльність як інструмент розвитку закладу освіти»); срібною – Державний навчальний заклад «Лісоводський професійний аграрний ліцей» (номінація «Сучасний урок (заняття) як засіб формування української національної та громадянської ідентичності здобувачів освіти»); бронзовою – Державний навчальний заклад «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей» (номінація «Навчально-практичний центр як інноваційний осередок удосконалення професійної підготовки здобувачів освіти»).
Учасники круглого столу активно долучились до обговорення актуальних питань співпраці бізнесу, освіти та висловили бажання щодо продовження таких зустрічей з метою забезпечення якісної підготовки робітничих кадрів для економіки регіону.
Водночас наголошувалося, що об’єднання зусиль освітян та бізнесу сприятиме ефективному покращенню якості професійної освіти та підвищенню конкурентноспроможності наших випускників на ринку праці.
З метою створення більш ефективного та продуктивного діалогу між профтехосвітою, фаховою передвищою освітою та бізнесом задля задоволення потреб сучасного ринку праці, учасники круглого столу узгодили рекомендації щодо спільного їх виконання.


















