У зв’язку із повномасштабною війною актуалізується такий напрям роботи як надання психологічної допомоги та емоційної підтримки учасникам освітнього процесу у закладах професійної освіти. Адже за період активної фази війни багато здобувачів освіти та педагогів закладів отримали психологічні травми різного ступеня, які можуть спричинити психосоматичні захворювання, посттравматичний стресовий розлад, розвиток адиктивної, кримінальної та суїцидальної поведінки у особистості.
     З огляду на це, на черговому засіданні науково-методичної ради НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, яке відбулося у онлайн-форматі 26 грудня 2024 року, було обговорено питання «Психологічний супровід організації освітнього процесу в закладах професійної освіти в умовах воєнного стану».
     Наталія Сиско, методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, кандидат психологічних наук, доцент, представила результати діяльності психологічної служби системи професійної (професійно-технічної) освіти області у період війни та акцентувала увагу на пріоритетних напрямах роботи фахівців психологічної служби для створення психологічно комфортного освітнього середовища, надання психосоціальної підтримки учням, педагогічним працівникам, батькам та внутрішньо переміщеним особам.
     Також учасникам засідання були презентовані кращі практики закладів професійної освіти області:
     – психологічний супровід організації освітнього процесу в Нетішинському професійному ліцеї в умовах воєнного стану (Світлана Степанюк, практичний психолог Нетішинського професійного ліцею);
     – особливості надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу у період війни (Оксана Костенко, практичний психолог Вищого професійного училища №25 м. Хмельницького);
     – особливості роботи психолога ЗПО з учасниками освітнього процесу в умовах воєнного стану (Олена Кравчук, практичний психолог ДЗ П(ПТ)О «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей»);
    – соціально-педагогічний супровід здобувачів освіти пільгових категорій в умовах воєнного стану (Олена Ляска, соціальний педагог Шепетівського професійного ліцею, голова обласної фахової секції соціальних педагогів).
       На засіданні науково-методичної ради заслухали також питання щодо стану та завдань впровадження в освітній процес ЗПО навчальної програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine. Інна Кирилюк, методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, ознайомила присутніх із станом впровадження у ЗПО Хмельниччини навчальної програми “Компанія”. Обговорено завдання та перспективи розвитку програми, визначено наступні кроки щодо її реалізації. Долучився до дискусії Сергій Залуський, заступник директора Хмельницького обласного державного центру зайнятості, який розповів про можливості для молоді щодо отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу в межах грантової програми «Власна справа».
     Результати обласного конкурсу учнівських STEM-проєктів «Наука в моїх руках» презентувала Тетяна Сидоренко, методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. Конкурс продемонстрував високий рівень підготовки учасників, їхню креативність, інноваційний підхід та здатність до практичного застосування знань у реальних умовах. Серед кращих відзначено 33 STEM-проєкти, 67 переможців нагороджено дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів, 56 викладачам-керівникам проєктів оголошено подяки. Із матеріалами Конкурсу можна ознайомитися на вебсайті НМЦ ПТО ПК у розділі «Кращі освітні практики».
     За результатами заслуховування доповідей і виступів членами науково-методичної ради було прийняте колегіальне рішення, яке надіслане у заклади професійної освіти області та оприлюднене разом із презентаційними матеріалами доповідачів на сайті НМЦ ПТО ПК у рубриці «Науково-методична рада» https://khmnmc.km.ua/zasidannya-naukovo-metodychnoyi-rady/.
      Крім того, на засіданні науково-методичної ради розглянуто та схвалено до поширення в закладах професійної освіти області електронний дидактичний комплекс з природничих наук (хімічний модуль), підготовлений за загальною редакцією Юрія ТКАЧУКА, викладача ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», Тетяни СИДОРЕНКО, методиста НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області. Видання створено у межах роботи обласної фахової секції викладачів природничих дисциплін. Електронний дидактичний комплекс з природничих наук (хімічний модуль) підготовлений відповідно до навчальної програми з природничих наук для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів рівня стандарту. Комплекс розроблений в електронному форматі, структурований за темами предмета, містить методичні розробки уроків, презентації, відеоматеріали, завдання для перевірки знань, інтерактивні вправи, інтелектуальні карти, схеми, матеріали для підготовки до НМТ, задачі з життєвим навантаженням. Увесь контент поданий через активні покликання. Матеріали комплексу можуть використовуватися як під час онлайн-уроків, так і під час офлайн-навчання. Комплекс адресовано для учнів та здобувачів професійної освіти.

Від admin