Енергетична галузь України без перебільшення пережила найскладніший рік у своїй історії. Російська збройна агресія цілеспрямовано направляється на руйнацію енергосистеми України. Проте героїзм, професійність та винахідливість українських фахівців цієї галузі унеможливлює їх прагнення. Відновлення та розвиток інфраструктури електропостачання для економіки та населення України потребує якісної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
В межах Тижня професійної освіти та відповідно до плану спільної діяльності Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації та Науково-методичного центру професійно-технічного освіти і підвищення кваліфікації у Хмельницькій області на 2023 р. на базі навчально- практичного центру Шепетівського професійного ліцею 4 травня 2023р. проведено обласний конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»».
У якісному виконанні електромонтажних робіт змагалися дев’ять майбутніх електртриків з Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей», Хмельницького професійного ліцею електроніки, Шепетівського професійного ліцею, Нетішинського професійного ліцею, Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького, Державного навчального закладу «Полонський агропромисловий центр професійної освіти». У відкритті конкурсу взяли участь директорка НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій області Людмила ШЕВЧУК та директорка Шепетівського професійного ліцею Алла ЧЕРНУШИЧ.
Конкурсанти виконували складання силового кола та кола керування трифазним асинхронним електродвигуном з короткозамкненим ротором. Завдання у конкурсантів було з нелегких. Учасникам відповідно до запропонованої електричної схеми необхідно було здійснити складання силового ланцюга та ланцюга керування трифазними асинхронними електродвигунами з короткозамкненим ротором за допомогою двох реверсивних магнітних пускачів з обмеженням руху за допомогою кінцевих вимикачів, кнопкового посту з механічним блокуванням та з підключенням сигнальної лампи, яка сигналізує про ввімкнення в роботу електромеханічного гальмування. Проте усі впорались з поставленим завданням.
Оцінювали складені схеми фахівці-роботодавці: БЕРНАДСЬКИЙ Андрій, начальник енергомеханічного відділу ТОВ «Шепетівський ремонтний завод», голова журі; ГУНЧУК Олександр, головний інженер Шепетівського району електричних мереж ПАТ Хмельницького обленерго» та методистка НМЦ ПТО ПК у Хмельнпцькій області Оксана ЧУЙКОВА.
Конкурс проходив в атмосфері доброзичливості та взаємопідтримки.
Журі відзначило майстерність, професіоналізм, упевненість у роботі конкурсантів. За рішенням журі конкурсу визначено пекреможців:
І місце – ТКАЧУК Тарас, здобувач освіти Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького;
ІІ місце – МИХАЙЛОВСЬКИЙ Антон, здобувач освіти Шепетівського професійного ліцею;
ІІ місце – ЮРКОВСЬКИЙ Максим, здобувач освіти Державного навчального закладу «Полонський агропромисловий центр професійної освіти»;
ІІІ місце – ПАНЧЕНКО Андрій, здобувач освіти Хмельницького професійного ліцею електроніки.
В рамках проведення конкурсу супроводжуючі особи взяли участь у засіданні фахової секції, під час якого ділились досвідом створення сучасного освітнього середовища для опанування електрорадіотехнічних професій. Педагоги долучились до воркшопу “Навчання впродовж життя – шанс чи обов’язок?”, під час якого відпрацювали методики проведення профорієнтаційних тренінгів.
Сподіваємось, що у найближчий час на підприємства енергетичної сфери Хмельниччини прийдуть гідні професіонали, що стануть до відбудови енергетичної сфери.
Все буде Україна!