У воєнний період як ніколи актуальна потреба набуття педагогами, здобувачами освіти ЗП(ПТ)О  знань щодо поводження з вибухонебезпечними предметами та відпрацювання алгоритму дій у таких ситуаціях. Саме педагоги закладів професійної освіти навчають здобувачів, а ті в совою чергу і батьків безпечній поведінці, адже знання правил мінної безпеки може врятувати життя.  

   20 березня 2023 року НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій області в рамках засідання обласної фахової секції викладачів охорони праці проведено навчальний вебінар «Мінна небезпека та наслідки війни». До тренінгового заняття долучились понад 30 педагогів із 23 ЗП(ПТ)О області. Сертифікований тренер проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», методист НМЦ ПТО ПК  Олексій Чічеров ознайомив викладачів предмета «Охорона праці»  з нормативно-правовою базою, видами мін, правилами поводження з вибухонебезпечними предметами, методами  позначення небезпечних територій, типами ушкоджень,  вибухових травм та алгоритмом надання домедичної допомоги. Учасникам надано презентаційні матеріали, анімаційний та відео  контент, ігрові застосунки для успішної організації навчання, адже саме такі тренінги дозволять здобувачам розуміти всю небезпеку від вибухонебезпечних предметів, навчитись їх розпізнавати та правильно діяти в екстремальних ситуаціях. 

   Координаторка фахової секції, методистка НМЦ ПТО ПК Інна Кирилюк ознайомила педагогів з вимогами щодо створення сучасного освітнього середовища для навчання здобувачів вимогам безпеки праці, запропонувала алгоритм роботи фахової секції над створенням сучасного електронного навчально-методичного комплексу з предмета «Охорона праці». 

 

Від admin