Зважаючи на продовження збройної агресії російської федерації та дію правового режиму воєнного стану, одним з першочергових завдань для ЗП(ПТ)О у 2022-2023 навчальному році є належна організація освітнього процесу в умовах продовження бойових дій, загрози ракетно-бомбових ударів, можливих руйнувань і пошкоджень критичної інфраструктури та обмежень у використанні енергоресурсів. Саме питання організації професійної підготовки робітничих кадрів закладами професійної (професійно-технічної) освіти розглянуто на спільному засіданні обласних фахових секцій директорів, заступників директорів з навчально-виробничої роботи та старших майстрів ЗП(ПТ)О Хмельницької області, яке відбулося 20 вересня 2022 року.
У засіданні взяли участь керівники 23 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. Модераторкою заходу була завідувачка лабораторії науково-методичного забезпечення управлінської та виховної діяльності НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області – Світлана Коломійчук.
Під час заходу опрацьовано наступні питання:
– пріоритети у діяльності закладу професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану;
– організація освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану: нормативні вимоги;
– психологічна підтримка здобувачів освіти і педагогічних працівників у ЗП(ПТ)О;
– внесення змін до посадових інструкцій працівників та приведення їх до особливостей функціонування ЗП(ПТ)О в умовах правового режиму воєнного стану;
– інформаційно-освітнє середовище для керівників ЗП(ПТ)О Хмельницької області.
Також під час засідання презентовано електронну бібліотеку НМЦ ПТО ПК, зокрема рубрику «Управлінська діяльність» та блог методичного забезпечення управлінської діяльності в ЗП(ПТ)О Хмельницької області.
Крім того, учасники зібрання ознайомилися з інформаційними повідомленнями щодо:
– ведення електронних журналів у ЗП(ПТ)О;
– проведення моніторингу діяльності ЗП(ПТ)О;
– участі ЗП(ПТ)О області в XIII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2022»;
– можливостей участі ЗП(ПТ)О області в Програмі Європейського Союзу Еразмус+;
– актуальних питань інноваційних підходів реалізації державної політики у сфері ПТО (громадянська освіта, інклюзія, гендерна рівність);
– порядку проведення моніторингу інформаційного наповнення вебсайтів ЗП(ПТ)О;
– проведення навчання педагогічних працівників з мінної небезпеки;
– проведення навчання педагогічних працівників з надання першої домедичної допомоги.
Для додаткового опрацювання інформації та використання у роботі, інформаційні та презентаційні матеріали зустрічі розміщено на вебсайті та ютубканалі НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області та блозі лабораторії.